Herbata Pu Erh Dragon Pearls

  • Herbata Pu Erh Dragon Pearls

Dragon Pearls - herbata Pu-Erh 50g

Dostępność: W magazynie

34,00 zł

Herbata Pu-Erh Dragon Pearls to liście pochodzące z Yunnan. Utworzone są w zbite, równe kulki. Ma wyśmienity smak orzechów włoskich z delikatną, owocową nutą.


Kraj pochodzenia: Chiny, Yunnan, Lincang


Zbiory: wiosna 2016 r

Herbata Pu-Erh Dragon Pearls sprzedawana jest w postaci zbitych, równych kulek. Mają niepowtarzalny smak orzechów włoskich z delikatną, owocową nutą, a także niesamowity aromat. Jedną kulkę można parzyć kilkukrotnie.


Górzysta prowincja Yunnan w Chinach to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w tym kraju. Przyciąga nie tylko turystów, ale również koneserów i miłośników różnych herbat. To właśnie w Yunnan rosną najlepsze odmiany herbaty. Rosną tutaj między innymi wyśmienite herbaty Pu-Erh, którą Chińczycy uprawiają od ponad 1000 lat.

Herbata Pu-Erh, nazywana również herbatą Moonlight, to specyficzna odmiana herbaty. Ma charakterystyczny kolor i słodkawy, ziemisty smak. Pu-Erh, w przeciwieństwie do innych rodzajów herbaty, odpoczywa w świetle księżyca, a nie na pełnym słońcu. Oprócz tego dojrzewa przez lata i to wraz z wiekiem nabiera swoich wyjątkowych właściwości.

Mapa Číny

 

Herbaty Pu-Erh stymulują trawienie i wspomagają spalanie tłuszczu, a także obniżają cholesterol.

Składniki: 100% herbata Pu-Erh

Zalecane przygotowanie jednej porcji:
czajniczek lub kubek z sitkiem 350 ml
95 stopni Celsjusza
4-6 minut

Przygotowanie Gongfu:
Gaiwan: 110 ml w 95 ℃
1 kawałek starcza na 10 naparów
pravý černý čaj