Rooibos s malinami

  • Rooibos s malinami
  • sypaný čaj rooibos s malinami

Rooibos z malinami 50g

Dostępność: W magazynie

12,00 zł

Przepyszna czerwona herbata Rooibos z maliną ma słodki smak i zawiera dużo prozdrowotnych substancji. Regularne picie herbaty rooibos może pomóc walczyć z nadciśnieniem i może obniżyć cholesterol. Czerwona herbata rooibos działa przeciwstresowo i uspokajająco. Pomaga także na zaburzenia snu. Nie zawiera kofeiny.


Kraj pochodzenia: Republika Południowej Afryki

Rooibos z maliną jest pyszną czerwoną herbatą o właściwościach prozdrowotnych. Nasze herbaty robimy z liści czerwonokrzewu, który uprawiany jest tylko na niewielkim obszarze w Prowincji Przylądkowo-Zachodniej w Południowej Afryce. Dodatki w postaci maliny nadają herbacie słodkiego smaku i przyjemnego aromatu. Zielony rooibos nie podlega fermentacji.


Liście czerwonokrzewu zbiera się, kruszy, a następnie poddaje procesowi utleniania. Wyróżniamy rooibos czerwony - sfermentowany i rooibos zielony - niefermentowany. W swojej ojczyźnie w Południowej Afryce Rooibos jest stosowany jako lek na łagodzenie kolki, alergii, astmy i problemów skórnych. Piją wyłącznie z mlekiem i cukrem.

 

Rooibos zawiera duże ilości korzystnych dla organizmu mikroskładników. To między innymi witamina C, przeciwutleniacze i żelazo. Zawarte w nim substancje wspomagają tworzenie serotoniny, tak zwanego hormonu szczęścia.

Składniki: herbata rooibos, aromat, skórka pomarańczowa, maliny, nagietek, kwiaty paszy.

Użyj 1 łyżeczki herbaty na 150 ml wody. Wlać wodę do wrzącej wody i pozostawić do zaparzenia na 3 do 5 minut. Jeśli przygotowujesz herbatę w czajniku, dodaj dodatkową łyżeczkę herbaty.

3 do 6g
100 °C
3 do 5 minut
rooibos (90,1 %), aroma, pomerančová kůra, maliny, měsíček, květy smilu. Může obsahovat stopy skořápkových plodů.