Dostawy za zamówienia od 299 zł, ZA DARMOVíce informací
Chińskie herbaty

Chińskie herbaty odznaczają się wysoką jakością, pełnym smakiem, wyrazistym aromatem i starannie wyselekcjonowanymi liśćmi herbaty.


Chiny można nazwać kolebką kultury herbacianej. Jest to nie tylko największy na świecie producent herbaty – Chiny oferują także najszerszą gamę herbat na świecie. Z Chin pochodzą herbaty czarne, zielone, białe i żółte, a także sfermentowane herbaty Pu Erh.

Historia picia herbaty w Chinach sięga roku 2737 p.n.e. Herbatę ponoć odkryto w momencie, w którym cesarz Chen-nung przez przypadek wrzucił do wody kilka liści herbaty, z którego powstał bardzo smaczny napój. Cesarz zaczął uprawiać herbatę na własny użytek, jednak niedługo potem produkcja herbaty rozprzestrzeniła się. Jest to tylko legenda, która nigdy nie została w pełni potwierdzona. Wiadomo jednak jedno – każdy kubek herbaty, przygotowany z chińskiej mieszanki, odzwierciedla tysiące lat chińskiej kultury herbacianej.

Chiny słyną z produkcji czarnej, w pełni sfermentowanej herbaty. Ich produkcja opiera się na zachowaniu właściwego, naturalnego rytmu zbiorów i ich późniejszego delikatnego przetwarzania. Wcześniej zbiór liści herbaty był wykonywany wyłącznie ręcznie, ale dziś coraz częściej spotykamy się z ich mechanicznym zbieraniem. Zebrane liście herbaty pozostawia się w bezpośrednim świetle słonecznym lub w ciepłym pomieszczeniu. Gdy liście herbaty są wystarczająco elastyczne, są przewijane. Podczas przewijania blachy ścian komórkowych zaczynają uwalniać sok i zaczyna się proces fermentacji, którego czas trwania zależy od smaku, zapachu i koloru powstałej herbaty. Proces fermentacji kończy się na szybkim suszeniu liści herbaty gorącym powietrzem (w suszarce lub na patelni).

Najsłynniejszy chiński regionów, produkujących wysokiej jakości herbaty, to jednen z chińskiej prowincji Fujian (produkuje się tam czarną herbatę, herbatę oolong i białą herbatę), Yunnan (herbata czarna, Pu-erh), Anhui (czarna herbata Keemun, herbata zielona, żółta herbata) i Sichuan (czarna herbata, zielona herbata).

Chińskie herbaty

Filter
Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-24 z 25

Strona
na stronę
 1. Tuareg 50g
  9,50 zł
 2. Tropická záře
  Już od 14,00 zł
 3. Bio Pai Mu Tan
  Już od 32,00 zł
 4. Bio Pai Mu Tan Mei Zang
  Już od 35,50 zł
Filter
Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-24 z 25

Strona
na stronę