Dostawy za zamówienia od 299 zł, ZA DARMOVíce informací
Chińskie herbaty

Chińskie herbaty odznaczają się wysoką jakością, pełnym smakiem, wyrazistym aromatem i starannie wyselekcjonowanymi liśćmi herbaty.


Chiny można nazwać kolebką kultury herbacianej. Jest to nie tylko największy na świecie producent herbaty – Chiny oferują także najszerszą gamę herbat na świecie. Z Chin pochodzą herbaty czarne, zielone, białe i żółte, a także sfermentowane herbaty Pu Erh.

Historia picia herbaty w Chinach sięga roku 2737 p.n.e. Herbatę ponoć odkryto w momencie, w którym cesarz Chen-nung przez przypadek wrzucił do wody kilka liści herbaty, z którego powstał bardzo smaczny napój. Cesarz zaczął uprawiać herbatę na własny użytek, jednak niedługo potem produkcja herbaty rozprzestrzeniła się. Jest to tylko legenda, która nigdy nie została w pełni potwierdzona. Wiadomo jednak jedno – każdy kubek herbaty, przygotowany z chińskiej mieszanki, odzwierciedla tysiące lat chińskiej kultury herbacianej.

Chiny słyną z produkcji czarnej, w pełni sfermentowanej herbaty. Ich produkcja opiera się na zachowaniu właściwego, naturalnego rytmu zbiorów i ich późniejszego delikatnego przetwarzania. Wcześniej zbiór liści herbaty był wykonywany wyłącznie ręcznie, ale dziś coraz częściej spotykamy się z ich mechanicznym zbieraniem. Zebrane liście herbaty pozostawia się w bezpośrednim świetle słonecznym lub w ciepłym pomieszczeniu. Gdy liście herbaty są wystarczająco elastyczne, są przewijane. Podczas przewijania blachy ścian komórkowych zaczynają uwalniać sok i zaczyna się proces fermentacji, którego czas trwania zależy od smaku, zapachu i koloru powstałej herbaty. Proces fermentacji kończy się na szybkim suszeniu liści herbaty gorącym powietrzem (w suszarce lub na patelni).

Najsłynniejszy chiński regionów, produkujących wysokiej jakości herbaty, to jednen z chińskiej prowincji Fujian (produkuje się tam czarną herbatę, herbatę oolong i białą herbatę), Yunnan (herbata czarna, Pu-erh), Anhui (czarna herbata Keemun, herbata zielona, żółta herbata) i Sichuan (czarna herbata, zielona herbata).

Chińskie herbaty

Filter
Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-24 z 28

Strona
na stronę
 1. Tuareg 50g
  Rating:
  0%
  9,50zł
 2. Tropická záře
  Rating:
  0%
  Już od 14,00zł
 3. Bio Pai Mu Tan
  Rating:
  0%
  Już od 32,00zł
Filter
Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-24 z 28

Strona
na stronę