Chińskie herbaty

Chińskie herbaty

Chińskie herbaty odznaczają się wysoką jakością, pełnym smakiem, wyrazistym aromatem i starannie wyselekcjonowanymi liśćmi herbaty.


Chiny można nazwać kolebką kultury herbacianej. Jest to nie tylko największy na świecie producent herbaty – Chiny oferują także najszerszą gamę herbat na świecie. Z Chin pochodzą herbaty czarne, zielone, białe i żółte, a także sfermentowane herbaty Pu Erh.

Historia picia herbaty w Chinach sięga roku 2737 p.n.e. Herbatę ponoć odkryto w momencie, w którym cesarz Chen-nung przez przypadek wrzucił do wody kilka liści herbaty, z którego powstał bardzo smaczny napój. Cesarz zaczął uprawiać herbatę na własny użytek, jednak niedługo potem produkcja herbaty rozprzestrzeniła się. Jest to tylko legenda, która nigdy nie została w pełni potwierdzona. Wiadomo jednak jedno – każdy kubek herbaty, przygotowany z chińskiej mieszanki, odzwierciedla tysiące lat chińskiej kultury herbacianej.

Chiny słyną z produkcji czarnej, w pełni sfermentowanej herbaty. Ich produkcja opiera się na zachowaniu właściwego, naturalnego rytmu zbiorów i ich późniejszego delikatnego przetwarzania. Wcześniej zbiór liści herbaty był wykonywany wyłącznie ręcznie, ale dziś coraz częściej spotykamy się z ich mechanicznym zbieraniem. Zebrane liście herbaty pozostawia się w bezpośrednim świetle słonecznym lub w ciepłym pomieszczeniu. Gdy liście herbaty są wystarczająco elastyczne, są przewijane. Podczas przewijania blachy ścian komórkowych zaczynają uwalniać sok i zaczyna się proces fermentacji, którego czas trwania zależy od smaku, zapachu i koloru powstałej herbaty. Proces fermentacji kończy się na szybkim suszeniu liści herbaty gorącym powietrzem (w suszarce lub na patelni).

Najsłynniejszy chiński regionów, produkujących wysokiej jakości herbaty, to jednen z chińskiej prowincji Fujian (produkuje się tam czarną herbatę, herbatę oolong i białą herbatę), Yunnan (herbata czarna, Pu-erh), Anhui (czarna herbata Keemun, herbata zielona, żółta herbata) i Sichuan (czarna herbata, zielona herbata).

 • Keemun - černý sypaný čaj

  Keemun Mao Feng - czarna herbata

  Čaj pro opravdové milovníky černého čaje
  30,24 zł
 • Herbata Tie Guan Yin | Oolong | Żelazna Bogini Miłosierdzia

  Tie Guan Yin - oolong

  Znana również jako Żelazna Bogini Miłosierdzia to jedna ze słynniejszych i popularnych herbat chińskich.
  30,40 zł
 • Dian Hong Mao Feng | Yunnan | czarna herbata

  Yunnan Mao Feng - Czarna herbata

  Czarna herbata
  20,64 zł
 • Puerh Żurawina

  Żurawina - Pu erh

  Leśna Żurawina

  Brak w magazynie

  13,92 zł
 • Silver needle Old tree - biała herbata

  Silver needle Old tree - biała herbata

  Herbaciane pąki są przetwarzane tylko ręcznie, z najwyższą starannością.

  Brak w magazynie

  59,20 zł
 • Pu Erh - Lao Cha Tou

  Pu Erh - Lao Cha Tou

  Oblíbený Puerh jménem Lao cha tou.

  Brak w magazynie

  25,60 zł
 • Herbata Pu Erh Dragon Pearls

  Dragon Pearls - pu'erh

  Yunnanský puerh zpracovaný do krásných pravidelných kuliček

  Brak w magazynie

  56,00 zł
 • Xi Gui Golden Buds - czarna herbata Yunnan

  Xi Gui Golden Buds - czarna herbata

  Xi Gui Golden Buds czarna herbata

  Brak w magazynie

  62,40 zł