Dostawy za zamówienia od 299 zł, ZA DARMOVíce informací
Herbata z Tajwanu

Herbaty z Tajwanu, zwane herbatami Oolong, znane są na całym świecie. Słyną ze swojego delikatnego, niepowtarzalnego smaku i aromatu.


Tajwan, znany również pod historyczną nazwą Formosa, jest czwartą co do wielkości wyspą na świecie i znajduje się we wschodniej Azji. Jego wielkość jest o połowę mniejsza, niż Republiki Czeskiej, ale populacja jest podwojona. Tajwan zawdzięcza swoją historyczną nazwę portugalskim żeglarzom, którzy w 1544 roku przed jego brzegami wypowiedzieli słynne „Ilha Formosa”, co oznacza „piękna wyspa”.

Chociaż wyspa Tajwan rozpoczęła pierwsze uprawy herbaty w 1870 roku, to na stałe udało się jej wpisać w historię produkcji herbat. Wszystko za sprawą nowego rodzaju herbaty, zwanego Oolong. Produkcja Oolong jest podobna do chińskiej czarnej herbaty, z tą różnicą, że fermentacja liści nie zachodzi całkowicie. Zebrane liście herbaty suszą się w słońcu, a następnie gdy po fermentacji osiągają żądany kształt, liście szybko się ogrzewa i schładza w niższej temperaturze. Fermentację wspomaga się przerzucanie liści w bambusowych lub wiklinowych koszach.

Najlepsze herbaty Oolong charakteryzują się bardzo delikatnym smakiem oraz aromatycznym zapachem. Na Tajwanie ten rodzaj herbaty nazywa się Bai Hao Oolong i jest jedną z najlepszych i najdroższych herbat na świecie. Słynna Edith Piaf również należała do ich największych kochanków.

Popularne na świecie są również herbaty zwane Smoky Tea from Formosa. To herbaty w proszku, wytwarzane przez suszenie większych liści herbaty, które już zostały poddane fermentacji.

Herbata z Tajwanu

Filter
Ustaw kierunek malejący

Produkty 18

na stronę
 1. Milk Oolong
  Rating:
  0%
  Już od 30,00zł
 2. Strawberry oolong
  Rating:
  0%
  Już od 28,90zł
 3. Golden Osmanthus Oolong
  Rating:
  0%
  Już od 27,00zł
 4. Four Seasons Oolong
  Rating:
  0%
  Już od 23,00zł
 5. Fu Shou Shan Oolong
  Rating:
  0%
  Już od 52,80zł
 6. Red Jade Gaba Oolong
  Rating:
  0%
  Już od 51,60zł
 7. Charcoal Oolong
  Rating:
  0%
  Już od 53,50zł
 8. Gaba Imperial
  Rating:
  0%
  Już od 46,00zł
 9. King Ginseng Oolong
  Rating:
  0%
  Już od 41,00zł
 10. Jade Oolong
  Rating:
  0%
  Już od 23,22zł
Filter
Ustaw kierunek malejący

Produkty 18

na stronę