Dostawy za zamówienia od 299 zł, ZA DARMOVíce informací
Herbata z Tajwanu

Herbaty z Tajwanu, zwane herbatami Oolong, znane są na całym świecie. Słyną ze swojego delikatnego, niepowtarzalnego smaku i aromatu.


Tajwan, znany również pod historyczną nazwą Formosa, jest czwartą co do wielkości wyspą na świecie i znajduje się we wschodniej Azji. Jego wielkość jest o połowę mniejsza, niż Republiki Czeskiej, ale populacja jest podwojona. Tajwan zawdzięcza swoją historyczną nazwę portugalskim żeglarzom, którzy w 1544 roku przed jego brzegami wypowiedzieli słynne „Ilha Formosa”, co oznacza „piękna wyspa”.

Chociaż wyspa Tajwan rozpoczęła pierwsze uprawy herbaty w 1870 roku, to na stałe udało się jej wpisać w historię produkcji herbat. Wszystko za sprawą nowego rodzaju herbaty, zwanego Oolong. Produkcja Oolong jest podobna do chińskiej czarnej herbaty, z tą różnicą, że fermentacja liści nie zachodzi całkowicie. Zebrane liście herbaty suszą się w słońcu, a następnie gdy po fermentacji osiągają żądany kształt, liście szybko się ogrzewa i schładza w niższej temperaturze. Fermentację wspomaga się przerzucanie liści w bambusowych lub wiklinowych koszach.

Najlepsze herbaty Oolong charakteryzują się bardzo delikatnym smakiem oraz aromatycznym zapachem. Na Tajwanie ten rodzaj herbaty nazywa się Bai Hao Oolong i jest jedną z najlepszych i najdroższych herbat na świecie. Słynna Edith Piaf również należała do ich największych kochanków.

Popularne na świecie są również herbaty zwane Smoky Tea from Formosa. To herbaty w proszku, wytwarzane przez suszenie większych liści herbaty, które już zostały poddane fermentacji.

Herbata z Tajwanu

Filter
Ustaw kierunek malejący

Produkty 19

na stronę
 1. Raja Oolong Chai
  Już od 27,00 zł
 2. Strawberry oolong
  Już od 28,90 zł
 3. Golden Osmanthus Oolong
  Już od 27,00 zł
 4. Four Seasons Oolong
  Już od 23,00 zł
 5. Fu Shou Shan Oolong
  Już od 52,80 zł
 6. Red Jade Gaba Oolong
  Już od 51,60 zł
 7. Charcoal Oolong
  Już od 53,50 zł
 8. Gaba Imperial
  Już od 46,00 zł
 9. Peach oolong
  Już od 31,00 zł
 10. King Ginseng Oolong
  Już od 41,00 zł
 11. Jade Oolong
  Już od 23,22 zł
Filter
Ustaw kierunek malejący

Produkty 19

na stronę