Dostawy za zamówienia od 299 zł, ZA DARMOVíce informací
Oolong

Herbaty oolong to pół zielone, pół czarne herbaty o wyjątkowym smaku.


Mieszanka oolong to połączenie dwóch niezwykłych smaków i aromatów, a także połączenie zdrowotnych właściwości herbat czarnych i zielonych. Nazwa oolong pochodzi od chińskiego Wu-loung, co oznacza „czarny smok”, ale można spotkać się także z nazwą „niebieska herbata”.

Herbaty oolong pochodzą z Chin – były szczególnie popularne zwłaszcza w czasach dynastii Ming. Znane są ponad trzy tysiące rodzajów tej mieszanki. Oolong mają delikatny, gładki smak, w którym brakuje ciężkiego aromatu czarnych herbat. Herbata niebieska jest częściowo utlenioną herbatą, dzięki czemu ma dobroczynny wpływ na nadciśnienie czy wysoki poziom cholesterolu. Oprócz tego może pomóc w leczeniu problemów z sercem. Oolong zawiera liczne witaminy i minerały, a także teofilinę i kofeinę, która stymuluje pracę układu nerwowego i pobudza organizm. Dodatkowo regularne picie niebieskiej herbaty wzmacnia odporność organizmu.

Produkcja herbaty oolong jest podobna do produkcji czarnej herbaty, z tym że proces fermentacji nie jest przeprowadzany całkowicie. Na początku liście herbaty wystawia się na słońce, na którym więdną. W tym czasie wyparowuje z nich woda, a na jej miejsce w listkach gromadzi się powietrze. Tlen reaguje z enzymami w liściach, a następnie rozpoczyna się fermentacja enzymatyczna, czyli oksydacja. Fermentację wspomaga się przez potrząsanie liści i przerzucanie ich w bambusowych lub wiklinowych koszach. Dzięki temu krawędzie liści wykruszają się, co wspomaga proces fermentacji. Proces utleniania kończy ocieplenie liści, a następnie ich schłodzenie. Gotowe liście suszy się w niższej niż zwykle temperaturze. Smak i aromat herbaty zależy od temperatury i odpowiedniego czasu zakończenia procesu fermentacji.

Herbaty oolong parzy się w temperaturze 80°C przez 2-3 minuty.

Oolong

Filter
Ustaw kierunek malejący

Produkty 20

na stronę
 1. Raja Oolong Chai
  Już od 27,00 zł
 2. Strawberry oolong
  Już od 28,90 zł
 3. Golden Osmanthus Oolong
  Już od 27,00 zł
 4. Four Seasons Oolong
  Już od 23,00 zł
 5. Fu Shou Shan Oolong
  Już od 52,80 zł
 6. Red Jade Gaba Oolong
  Już od 51,60 zł
 7. Charcoal Oolong
  Już od 53,50 zł
 8. Peach oolong
  Już od 31,00 zł
 9. King Ginseng Oolong
  Już od 41,00 zł
 10. Jade Oolong
  Już od 23,22 zł
Filter
Ustaw kierunek malejący

Produkty 20

na stronę