Dostawy za zamówienia od 299 zł, ZA DARMOVíce informací
Oolong

Herbaty oolong to pół zielone, pół czarne herbaty o wyjątkowym smaku.


Mieszanka oolong to połączenie dwóch niezwykłych smaków i aromatów, a także połączenie zdrowotnych właściwości herbat czarnych i zielonych. Nazwa oolong pochodzi od chińskiego Wu-loung, co oznacza „czarny smok”, ale można spotkać się także z nazwą „niebieska herbata”.

Herbaty oolong pochodzą z Chin – były szczególnie popularne zwłaszcza w czasach dynastii Ming. Znane są ponad trzy tysiące rodzajów tej mieszanki. Oolong mają delikatny, gładki smak, w którym brakuje ciężkiego aromatu czarnych herbat. Herbata niebieska jest częściowo utlenioną herbatą, dzięki czemu ma dobroczynny wpływ na nadciśnienie czy wysoki poziom cholesterolu. Oprócz tego może pomóc w leczeniu problemów z sercem. Oolong zawiera liczne witaminy i minerały, a także teofilinę i kofeinę, która stymuluje pracę układu nerwowego i pobudza organizm. Dodatkowo regularne picie niebieskiej herbaty wzmacnia odporność organizmu.

Produkcja herbaty oolong jest podobna do produkcji czarnej herbaty, z tym że proces fermentacji nie jest przeprowadzany całkowicie. Na początku liście herbaty wystawia się na słońce, na którym więdną. W tym czasie wyparowuje z nich woda, a na jej miejsce w listkach gromadzi się powietrze. Tlen reaguje z enzymami w liściach, a następnie rozpoczyna się fermentacja enzymatyczna, czyli oksydacja. Fermentację wspomaga się przez potrząsanie liści i przerzucanie ich w bambusowych lub wiklinowych koszach. Dzięki temu krawędzie liści wykruszają się, co wspomaga proces fermentacji. Proces utleniania kończy ocieplenie liści, a następnie ich schłodzenie. Gotowe liście suszy się w niższej niż zwykle temperaturze. Smak i aromat herbaty zależy od temperatury i odpowiedniego czasu zakończenia procesu fermentacji.

Herbaty oolong parzy się w temperaturze 80°C przez 2-3 minuty.

Oolong

Filter
Ustaw kierunek malejący

Produkty 20

na stronę
 1. Milk Oolong
  Rating:
  0%
  Już od 30,00zł
 2. Strawberry oolong
  Rating:
  0%
  Już od 28,90zł
 3. Golden Osmanthus Oolong
  Rating:
  0%
  Już od 27,00zł
 4. Four Seasons Oolong
  Rating:
  0%
  Już od 23,00zł
 5. Fu Shou Shan Oolong
  Rating:
  0%
  Już od 52,80zł
 6. Charcoal Oolong
  Rating:
  0%
  Już od 53,50zł
 7. King Ginseng Oolong
  Rating:
  0%
  Już od 41,00zł
 8. Jade Oolong
  Rating:
  0%
  Już od 23,22zł
Filter
Ustaw kierunek malejący

Produkty 20

na stronę