Rooibos Wild Cherry herbata - GRINGOsTEA

  • Rooibos Wild Cherry herbata - GRINGOsTEA

Rooibos Wild Cherry

Dostępność: W magazynie

12,00 zł
Herbata Rooibos o smaku dzikiej wiśni z dodatkiem liści jeżyn i płatków róży

* wymagane pola

12,00 zł

Pyszna, aromatyczna czerwona herbata Rooibos o słodkawym smaku jest produkowana z krzewu Aspalathus linearis, który uprawia się tylko na niewielkim obszarze w prowincji Western Cape w Południowej Afryce. Mieszanka składa się z herbaty rooibos, owoców wiśni, liści jeżyny i płatków róż.


Liście krzewów zbiera się, kruszy, a następnie poddaje utlenianiu. To właśnie ten proces jest odpowiedzialny za ich wyraźny, czerwonawo-brązowy kolor. Wyróżniamy Rooibos czerwony - sfermentowany i Rooibos zielony - niefermentowany. W swojej ojczyźnie w Południowej Afryce Rooibos jest stosowany jako lek na łagodzenie kolki, alergii, astmy i problemów skórnych. Pija się go z mlekiem i cukrem.

Rooibos zawiera duże ilości korzystnych substancji. To między innymi witamina C, przeciwutleniacze i duże ilości żelaza. Jego regularne picie obniża wysokie ciśnienie krwi, obniża poziom cholesterolu i działa profilaktycznie na różnych rodzajów raka. Regularne spożywanie tej herbaty daje także efekt antystresowy. Zawarte w nim substancje wspomagają tworzenie hormonu serotoninowego, tak zwanego hormonu szczęścia, który łagodzi bóle głowy, depresję i zaburzenia snu.
Użyj 1 łyżeczki herbaty na 150 ml wody. Wlać wodę do wrzącej wody i pozostawić do zaparzenia na 5 do 8 minut. Jeśli przygotowujesz herbatę w czajniku, dodaj dodatkową łyżeczkę herbaty.
rooibos, aromat, kawałki wiśni (min.2%), liście jeżyny, płatki róż.