Kaktusowa figa z pomarańczą Rooibos

  • Kaktusowa figa z pomarańczą Rooibos
  • Kaktusowa figa z pomarańczą Rooibos

Kaktusowa figa z pomarańczą - Rooibos 50g

Dostępność: W magazynie

13,00 zł

Intensywny zapach i unikalny smak rooibos, papai, lukrecji i pomarańczy sprawiają, że to mieszanka niezwykła, pobudzająca do działania.

Rooibos jest pyszną czerwoną herbatą o słodkawym smaku. Nasze herbaty robimy z liści czerwonokrzewu, który uprawiany jest tylko na niewielkim obszarze w Prowincji Przylądkowo-Zachodniej w Południowej Afryce.


Liście czerwonokrzewu zbiera się, kruszy, a następnie poddaje procesowi utlenianiania - to on jest odpowiedzialny za ich wyraźny, czerwonawo-brązowy kolor. Wyróżniamy herbaty rooibos czerwone - sfermentowany i rooibos zielone - niefermentowany. W swojej ojczyźnie w Republice Południowej Afryki rooibos jest stosowany jako lek na problemy z kolką, alergią, astmą i skórą. Piją wyłącznie z mlekiem i cukrem.

 

Rooibos zawiera duże ilości prozdrowotnych substancji. To między innymi witamina C, przeciwutleniacze i duże ilości żelaza. Jego regularne picie może obniżyć wysokie ciśnienie krwi i cholesterol LDL. Rooibos często pije się profilaktycznie przeciwko nowotworom. Działa także antystresowo: zawarte w nim substancje wspomagają tworzenie hormonu serotoninowego, tak zwanego hormonu szczęścia, który łagodzi bóle głowy, depresję i zaburzenia snu.

Uwaga: Zawiera lukrecję - osoby z wysokim ciśnieniem krwi powinny unikać nadmiernego spożycia.

Użyj 1 łyżeczki herbaty na 150 ml wody. Wlać wodę do wrzącej wody i pozostawić do zaparzenia na 3 do 5 minut. Jeśli przygotowujesz herbatę w czajniku, dodaj dodatkową łyżeczkę herbaty.

1 łyżeczka do herbaty /150ml
100 °C
5 do 8 minut
   
Rooibos (min. 65%), kawałki papai (papaja, cukier) korzeń lukrecji, aromat.